$73,970.00
inTech Aucta Sycamore 2026
The ALL NEW Aucta Sycamore is now in stock and has sleeping for up to 6 with a bunk area that transforms to a home office space.
2026 inTech Aucta Sycamore – New model from inTech in stock now
The 2026 inTech Aucta Sycamore comes standard with extra ground clearance, all-terrain tires and blacked out wheels. The interior features a transformational bunk area that easily converts into an office space, offering unmatched flexibility for family travel or work on the road. Imagine the possibilities: a dedicated workspace during the day, seamlessly transforming into a comfortable bunk area for the kids at night. This innovative design maximizes the use of space, ensuring that every inch of your RV is optimized for your needs. It truly adapts to your ever-changing lifestyle. Whether it’s sleeping, working, or storing your essentials, this RV redefines family-friendly, multi-purpose travel.
2026 inTech Aucta Sycamore Features Include:
- Fully Welded Aluminum Cage Frame
- Smooth Ride Torsion Suspension
- Dexter Torsion Axle
- One-Piece Fiberglass Roof
- 3″Lift
- Rugged ST235/75R15 Tires on Aluminum Wheels w/ Under-Mounted Spare Tire
- Black Powder Coated Aluminum Tube Rear Bumper
- Automotive Grade 3-Ply Windshield w/ Travel Cover
- Power Front Tongue Jack
- Solar Prep
- Enclosed Underbelly w/ Ducted Heat, 12V Line Heaters, & Tank Heat Pads
- 3 Multi-Speed Exhaust Fans
- 40″ TV Over Kitchen
- 32″ TV in Bedroom
- 50 Amp – 240V Shore Power
- Bluetooth Stereo w/ 4 Interior Speakers and Subwoofer
- (2) 15K BTU Low Profile Ducted w/ Soft Start
- 25K BTU Ducted LP Furnace
- Infinity Woven Flooring
- Dinette w/ Trundle Bed – Bed Area 45″ x 73″
- Double Bunk Area that Converts to Office Space
- 60” x 80” Queen Bed w/ Upholstered Headboard
- (2) 12V USB Outlet, (2) 120V Outlet
- Large Dry Bath w/ Fully Enclosed Shower, Sink and Porcelain Toilet
- Full Kitchen
- 3 Burner LP Cooktop w/ Glass Cover
- 10 Cu Ft Refrigerator w/ 12V Compressor
- 1.1 Cu Ft Convection Microwave
- Farmhouse Undermounted Sink w/ Pullout Spray Faucet
- On-Demand LP Water Heater
- Heated Underbelly w/ 12V Line Heaters & Tank Heat Pads
- 18′ Power Awning
- Frameless Windows w/ Blackout Roll Shades
- European Style Flush Cabinets w/ Soft Close Hinges & Drawer Slides
- (2) 20lb LP Tanks
- LP Quick Connect
Additional Options Included on this B&B RV Build:
- Slide-Out Rear Kitchen w/ Griddle
- Rear Kitchen Refrigerator Cooler
Additional Options Available:
- Back-Up Camera – pre-wired for it!
- Off-Grid Options Available Including Solar and Lithium – fully customizable to fit your needs
B&B RV, Inc. provides a no-cost multi-point inspection on all sold vehicles. Your pickup appointment will include a full, comprehensive walk-through with one of our team members to discuss the components and operation of the purchased vehicle. The listed price does not include taxes, title, license or the $289 document fee.
| Weight | 6930 lbs |
|---|---|
| Class | Travel Trailer |
| Condition | New |
| Model Year | 2026 |
| Manufacturer | inTech |
| Model Name | Aucta |
| Model Trim | Sycamore |
| GVWR | 9400 |
| Length | 30' |
| Width | 8'4" |
| Height | 10' 9" |
| Water Capacity | 90 |
| Black Water | 30 |
| Water Heater | Yes |
| Batteries | 1) Standard Deep Cycle |
| Awnings | Straight Electric |
| Exterior | White |
| Sleeping Capacity | 6 |
| Self Contained | Yes |
| Enclosed Underbelly | Yes |
| Air Conditioner | 2 |
| Tagline | Compare to Airstream |













































































































































